VRCHNÍ OMÍTKA V NEKONEČNĚ ŠIROKÉ PALETĚ BAREV

Fasáda je obvykle tím posledním a z pohledu vizuálního i tím nejvýraznějším, co vytváří celkový dojem z vašeho domu. Ta může i celkem všední stavbu posunout do luxusní kategorie. Proto je zapotřebí správné nanesení a konečná úprava těch nejkvalitnějších a nejodolnějších materiálů. Nabízíme širokou paletu barev, které si u nás můžete vybrat.

Omítky

Omítka tvoří finální okrasnou vrstvu a hlavně ochranu pláště fasády proti povětrnostním vlivům. Před nanášením tenkovrstvé omítky je důležité zvolit a aplikovat správný podkladní penetrační nátěr. Výběr barvy, zrnitosti a struktury omítky pak záleží už jen na vás, jedná se například o rýhované, nebo zrnité druhy omítek.

Při výběru fasády je nutné zapomenout na běžně používané úvahy o rozumné ceně a kompromisu mezi užitnými vlastnostmi fasády a estetickou představou. Je třeba vzít v potaz mnohem víc parametrů, které se v minulosti příliš neřešily, zejména schopnost fasády dýchat a její tepelně izolační vlastnosti.

S návrhem vám pomůžeme a najdeme pro váš konkrétní případ to nejvhodnější řešení. Používáme pouze ty nejkvalitnější materiály od renomovaných výrobců.

Fasáda nemusí být jednobarevná!!

Žádná barva nemusí být tabu.

Způsob provádění tenkovrstvé probarvené omítky

Při ručním nanášení omítky nejprve "natáhnete" omítkovou hmotu na stěnu

Při ručním nanášení omítky nejprve „natáhnete“ omítkovou hmotu na stěnu

Potom ji pozvolna krouživým pohybem stejnoměrně utahujete a hladítePotom ji pozvolna krouživým pohybem stejnoměrně utahujete a hladíte

 Fasádní nátěry

Nátěry rozlišujeme podle pojiva na akrylátové a silikátové. Akrylátové fasádní barvy můžete nanášet prakticky na jakýkoliv podklad, i na staré nátěry, tedy pokud mají dobrou přilnavost. V případě, že se podklad drolí, je nutné jej před aplikací akrylátového nátěru odstranit. Životnost nátěru se počítá kolem patnácti let.

Druhou skupinu fasádních nátěrů tvoří silikátové barvy, které se používají pouze na podklady obsahující křemík, např. na minerální omítky nebo staré silikátové nátěry. Životnost těchto nátěrů je kolem dvaceti let.

Silikonové barvy mají střední paropropustnost a mnohem větší vodoodpudivost. Proto se doporučují pro stěny, které jsou vystavené náporu dešťů. Hlavní výhoda je schopnost přilnout na soudržný podklad prakticky jakéhokoliv druhu. Také životnost barev s přísadou silikonu je vyšší a počítá se kolem třiceti let.

Akrylátová fasádní barva vyniká stálostí a odolností povrchu.

Silikátová fasádní barva je vhodná i pro sanační práce.